دسته ها : اخبار
گرانی پیاز اشک مردم را درآورد

پیازم من پیازم من پیازم
گران قیمت شدم بر خود بنازم

دگر من هم شدم قاطی میوه
به هر میوه فروشی در فرازم

ز چشم قشر مستضعف به قیمت
روانه اشک حسرت را بسازم

زمانی بوی من بوی بدی بود
کنون صاحب به عطری دلنوازم

دگر فاسد شدن در کار من نیست
چرا؟ چون صرف در حد نیازم

خلاصه کبک من خواند خروسی
در این بازار اسبم را بتازم

فقط ترسم برای حفظ قیمت
کسی پیدا شود امحا سازم

شاعر : اسماعیل تقوایی

نقاشی خداوند...
دسته ها : اخبار
رهبر معظم انقلاب اسلامی، از معدود چهره‌های تاریخ معاصر جهان است که فرزندانشان نقش حداقلی نیز در اثرگذاری بر قدرت حاکم ندارند؛ اما از فرزندان سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران چه می‌دانیم و ایشان اکنون در چه موقعیتی هستند و چه نقش‌هایی بر عهده دارند؟

به گزارش «تابناک»، یکیاز مباحثی که برای عموم مردم اهمیت و جذابیت دارد، خانواده حضرت آیت الله خامنه‌ای است. رهبر معظم انقلاب دارای شش فرزند هستند. نام خانوادگی همسر ایشان «خجسته» است. نام دخترانشان بشری و هدی، نام فرندان پسرشان سید مصطفی، سیدمجتبی، سیدمسعود و سیدمیثم است. دو تن از فرزندان پسر ایشان هشت سال در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند.

شهید سردار نورعلی شوشتری از فرماندهان جنگی ایران دربارهٔ حضور وی گفته‌  بود: «... به دفعاتدر جبهه نبرد حاضر شدند و در عملیات های مختلف شرکت کردند؛ مثلاً یک شب درعملیات «بیت‌المقدس ۳» بود که دیدیم «آقا سید مجتبی» با پسر آقای هاشمی رفسنجانی، آن جا ظاهر شدند. اما در هنگامی که من مشغول صحبت با بی‌سیم و انجام کارهای دیگر بودم، با فرزند آقای هاشمی راه افتادند به طرف خط، من هرچه کردم نتوانستم آنها را نگه دارم و رفتند. بعد با فرمانده لشگرشان تماس گرفتم و گفتم: اینها دارند می‌آیند مواظب باش که در خط شکنی شرکت نکنند. روز بعد که به منطقه رفتم، دیدم اینها روی ارتفاعات «قَشَن» جایی که در نوکنقطه دفاعی قرار داشت و در محلی که واقعاً هم تخلیه مجروح از آن جا سخت بود و هم رساندن مهمات و آذوقه خیلی مشکل بود».

یکی از دختران ایشانهمسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاه های کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان، همسر فرزند آیت اللهباقری کنی از علمای تهران است.

سیدمصطفی خامنه‌ای، فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت ازدواج کرده ‌است. سید مجتبی خامنه‌ای داماددکتر غلامعلی حداد عادل است. سید مسعود خامنه‌ای نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی ازدواج کرده ‌است. سیدمیثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند ایشان نیز به ازدواج دختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده است.

مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از فعالیت‌هایسیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده‌اند، در کارهای اقتصادیوارد نشوند و ایشان نیز همواره تابع نظر پدر خویش بوده‌اند.

حجت‌الاسلامو المسلمین احمد مروی، معاون ارتباطات حوزه دفتر رهبر انقلاب در این رابطهچنین گفته است: حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی معاون ارتباطات حوزه ای دفتر مقام رهبر معظم انقلاب  در این رابطه می گوید: «ایشان چهار فرزند پسر دارند که هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند. خوبهم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، صحبت می‌کنیم. یک بار ندیده‌ام که اینها راجع به پولی، امکاناتی و چیزهای از این قبیل صحبت بکنند. گویی افرادی معمولی هستندو پدرشان هم یک فرد معمولی است».

همه آنچه درباره فرزندان رهبر انقلاب می‌دانیم: «نجبای دور از قدرت»

ویدرباره زندگی حجت الاسلام مصطفی خامنه ای خاطره ای نقل می کند و می گوید: «آقا مصطفی‌ آقازاده بزرگ آقا‌ همان سال اول ازدواجشان که طلبه‌ قم بودند،‌خانه‌ای اجاره کرده و مستأجر بودند – الان هم مستأجرند ـ ما را یک روز برای ناهار دعوت کردند. ما رفتیم منزل ایشان. یک سال از ازدواج ایشان نگذشته بود، ماه‌های اول ازدواج ایشان بود. ما هم یک گلدان معمولی خریدیم ورفتیم که دست خالی نرویم. من واقعاً‌ تعجب کردم که آیا این خانه، خانه‌ یکتازه‌داماد است؟! حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول کشور، حتّی خانه‌ یک تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یک خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یک زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست. من در خانه‌ اینها، واقعاً همان زرق و برق معمولی یک تازه‌دامادو یک تازه عروس را ندیدم. بسیار زندگی معمولی، دوتا فرش ماشینی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌کردم. حواسم بود و تا آنجا که می‌توانستم، رصد می‌کردم اوضاع و احوال خانه را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور خانه هم موکت بود و دو‌ سهتا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی! زندگی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم».

وی می گوید: «آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همکاری دارند، والاّ هیچ یک از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند. ممحّض در درس و کار طلبگی هستند درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند. خود آقا مصطفی که الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌کنند. ایشان مکاسب و کفایه در قم تدریس می‌کنند.

غلامعلی حدادعادل درباره نحوه شکل گرفتن وصلت دخترش با حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای می گوید: «سال 77، خانمی به خانه ما زنگ زده و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانم ما گفته بود دختر ما در حال حاضر سال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه تحصیل دهد. ایشان دوباره پرسیده بودند اگر امکان دارد ما بیاییم دخترخانم را ببینیم تا بعد. اما خانم ما قبول نکرده بودند. بعد خانم ما از ایشان پرسیده بودند اصلاً شما خودتان را معرفی کنید. و ایشان هم گفته بودند؛ من خانم مقام معظم رهبری هستم. خانم مااز هول و هراس دوباره سلام علیک کرده بود و گفته بود؛ ما تا حالا به همه پاسخ رد داده ایم. اما شما صبر کنید با آقای دکتر صحبت کنم، بعد شما را خبرمی کنم. بعد از صحبت با من قرار بر این شد که آنها بیایند و دخترمان را درمدرسه ببینند که هم دخترمان متوجه نشود و هم اینکه اگر آنها نپسندیدند، لطمه‌ای به دختر ما نخورد. طبق هماهنگی قبلی، خانم آقا آمدند و در دفتر مدرسه او را دیدند و رفتند. چند روز گذشت و من برای کاری خدمت آقا رفتم. آقا فرمودند؛ خانم استخاره کرده اند، جوابش خوب نبوده است».

حداد عادل ادامه می دهد: «بعد از چند روز خدمت آقا رفتیم. آقا فرمودند؛ آقای دکتر، داریم خویش و قوم می شویم. گفتم؛ چطور؟ گفتند؛ خانواده آمدند و پسندیدند و در گفت وگو هم به نتیجه کامل رسیده اند، نظر شما چیست؟ گفتم؛ آقا، اختیار ما دست شماست».

او ادامه می دهد: «آقا فرمودند که، شما،دکتر و استاد دانشگاهید و خانم تان هم همین طور. وضع زندگی شما مناسب است،اما زندگی من این طور نیست. اگر بخواهم تمام زندگی ام را بار کنم، غیر از کتاب هایم یک وانت بار می شود. اینجا هم دو اتاق اندرون و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسوولان در آنجا با من دیدار می کنند. من پول ندارم خانه بخرم. خانه ای اجاره کرده ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگی می کنند. شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگی می کنیم. اما شما زندگی نسبتاً خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه اینها را به او بگو بداند».

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشتهاند و به اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  مشغول است و عمده تصاویر منتشر شده از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است کهدر مقطعی به اشتباه به عنوان تصویر حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای مورد ارجاع قرار می‌گرفت.

حجت‌الاسلام سید میثم خامنه‌ای نیز فرزند چهارمحضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب است. او نیز دانش آموختهحوزه علمیه تهران است و سابقه شرکت در درس خارج آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را دارند. سید میثم نیز مشغول تدریس در حوزه علمیه تهران هستند و با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی همکاری دارند.
دسته ها : اخبار
به گزارش راگانیوز به نقل از ایرنا، ایستگاه‌های ضلع شمالی و جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)،ابن بابویه و دانشگاه آزاد صفائیه در بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران با حضور دبیر عضو شورای شهر، کتانباف شهردار منطقه ۲۰ و درویش مدیر عامل شرکت مترویتهران جانمایی شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی‌شهر تهران در حاشیه بازدید از مسیر توسعه بخش جنوبی خط ۶ مترو گفت: بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران از دولت آباد به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) توسعه می‌یابد و با این اتصال، بار خط یک متروی تهران کاهش می‌یابد و شهروندان در شرق تهران به راحتی می‌توانند با استفاده از این خط به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دسترسی پیدا کنند.
علیرضا دبیر با اشاره به اینکه مقدمات و مطالعات اولیه انجام شده است، افزود: با جانمایی ایستگاه‌های جدید به زودی عملیات عمرانی احداث ایستگاه‌ها آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: در خصوص اعتبارات ایستگاه‌های جدید در بخش جنوبی خط ۶ مترو مشکلی وجود ندارد و پیش بینی بحث اعتباری آن شده است.
شهردار منطقه ۲۰ نیز در این بازدید ضمن اعلام آمادگی برای واگذاری املاک مورد نیاز شرکت متروی تهران گفت: برای هر ایستگاه حدود ۲ هزار مترمربع فضا لازم است که با درنظرگرفتن شرایط محیطی و آسایش شهروندان فضاهای مکانی در ضلع جنوب حرم عبدالعظیم(ع)، میدان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، ابن بابویه و صفائیه برای تامین تجهیزات و کارگاه عمرانی احداث ایستگاه‌ها پیش بینی شده است.
منصور کتانباف ادامه داد: برای آغاز عملیات عمرانی احداث ایستگاه‌های جدید در بخش جنوبی خط ۶ مترو آمادگی لازم را داریم و فضای مورد نیاز تحویل شرکت مترو می‌شود.
خط ۶ مترو ۳۱ کیلومتر طول خواهد داشت که از منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران و محدوده پارک جنگلی توسکا در بزرگراه آزادگان عبور می‌کند و در نهایت به شهرک کن و محله سولقان در شمال غربی تهران منتهی می‌شود.
این خط در طول مسیر خود از نقاط مهم و پرتردد شهر مانند میدان خراسان، میدان شهدا، میدان امام حسین(ع)، میدان سپاه، میدان هفت تیر، میدان ولی عصر(عج) و بلوار کشاورز عبور می‌کند
دسته ها : اخبار
۲۴ آذر ۱۳۸۷

فارس: حاج‌جواد فیض‌مشکینی فرزند مرحوم آیت‌الله العظمی مشکینی، جانباز هشت سال دفاع مقدس پس از تحمل سال‌ها مجروحیت به ملکوت اعلی پیوست.

شهید حاج جواد مشکینی از شهریور ماه سال 64 از طریق بسیج به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و به مبارزه با متجاوزان پرداخت و از حریم دین مبین اسلام دفاع کرد.

وی با حضور در لشکر 17 علی بن ابیطالب (ع) به مجاهدت و ایثار پرداخت و در جزیره مجنون مورد اصابت ترکش از ناحیه سر قرار گرفت و به درجه رفیع جانبازی نایل آمد.

جواد فیض مشکینی که در طول دوران کودکی و نوجوانی در کنار پدر بزرگوارش آیت‌الله العظمی مشکینی (ره) مبارزه با رژیم منحوس پهلوی و روزهای تبعید پدر را تجربه کرده بود، با آغاز جنگ تحمیلی در دوران جوانی وارد پیکار با دشمنان نظام جمهوری اسلامی شد و به دفاع و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی پرداخت.

شهید حاج جواد مشکینی پس از اتمام جنگ نیز در کنار پدر شریفش در راستای ترویج ارزش‌های اسلامی گام برداشت و تلاش کرد تا پاسدار خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس باشد.

وی بعد از سال‌ها تحمل رنج و مرارت ناشی از مجروحیت شب گذشته دعوت حق را لبیک گفت و شربت شهادت را نوشید و به دیدار حق شتافت.
مراسم تشییع پیکر این شهید سرافراز فردا صبح آذر ساعت 10 از مقابل مسجد امام حسن عسگری (ع) به سمت حرم حضرت معصومه (س) برگزار شده و در گلزار شهدای قم به خاک سپرده خواهد شد.

همچنین مراسم بزرگداشت این شهید بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسن عسگری (ع) قم برگزار می‌شود.

دسته ها : اخبار

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا آیت اللهی در حاشیه برگزاری آزمون استخدامی سازمان ثبت احوال کشور که صبح امروز در تهران و در دبیرستان دخترانه شهید باهنر برگزار شد در جمع خبرنگاران به نحوه برگزاری این آزمون اشاره کرد و افزود: سئوالات این آزمون به صورت متمرکز تهیه و با هماهنگی حراست و معاونت نیروی انسانی رئیس جمهوری پلمپ شده  بود.

وی ظرفیت استخدامی در ارتباط با این آزمون را 199 نفر عنوان کرد و افزود: از مجموع 22 استان، 2 هزار و 868 نفر  برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده بودند که 403 نفر واجد شرایط شرکت در این آزمون نبودند و 2 هزار و 465 نفر شرایط لازم را داشتند.

رئیس ثبت احوال کل کشور به آمار ولادت در 8 ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت 877 هزار و 96 مورد ولادت ثبت شده که به نسبت مدت مشابه سال قبل که 841 هزار و 431 مورد بوده است 1/4 درصد رشد داشته است.

آیت اللهی فوتی های ثبت شده در 8 ماهه اول سال جاری را 263 هزار و 423 مورد عنوان کرد و افزود : در مدت مشابه سال قبل این میزان 254 هزار و 762 مورد بوده که 3/4 درصد رشد داشته است.

رئیس ثبت احوال کل کشور خاطرنشان کرد: در 8 ماهه اول سال جاری 648 هزار و 975 مورد ازدواج ثبت شده که نسبت به سال گذشته که 625 هزار و 715 مورد بوده 6/3 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در 8 ماهه اوسال امسال  97 درصد وقایع ولادت در مهلت جاری ثبت شده که نسبت به سال گذشته 95 درصد ثبت داشته ایم  2 درصد رشد را نشان می دهد. همچنین 92 درصد واقعه طلاق  در 8 ماهه سال جاری ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3/1 درصد رشد داشته است.

وی همچنین در ارتباط با مبادله اطلاعات آماری میان ستاد طرح تحول اقتصادی و سازمان ثبت احوال گفت : تا کنون اطلاعات 61 میلیون و 884 هزار و 149 نفر میان ستاد و سازمان رد و بدل شده است.

آیت اللهی از صدور شناسنامه مکانیزه برای کودکان زیر 15 سال خبر داد و گفت: برای افراد بالای 15 سال از سال آینده شناسنامه ها به صورت مکانیزه صادر خواهد شد.

رئیس ثبت احوال کل کشور به تعداد پست سازمانی اشاره کرد و افزود: حدود 7 هزار و 900 پست سازمانی داریم که 40 درصد آن بلاتصدی است.

دسته ها : اخبار

سلام

مثل سالهای گذشته امسال هم در صحن حضرت عبدالعظیم حسنی مراسم ایام شهادت حضرت مسلم سفیر کاروان حسین(ع)در حال برگزاریه.دستجات مختلف  سینه زنی  از سراسر تهران در این مراسم شرکت می کنند.امشب شب آخره...اگه بیایید مطمئنا براتون خاطره خوبی میشه.التماس دعا

دسته ها : اخبار
بیش از دو میلیون نفرجوان مجرد تهرانی چاپ
۱۰ آذر ۱۳۸۷


مدیر سازمان جوانان استان تهران با بیان این‌که 2 میلیون و 500 هزار جوان مجرد در استان تهران‌ وجود دارد، گفت: سن ازدواج برای خانم‌ها بین 24 ـ 19 سال و برای آقایان 29 ـ 21 سال است و این 2/5 میلیون جوان افرادی هستند که در سن ازدواج قرار دارند.

فارس: محسن زنگنه در نخستین نشست خبری در جمع خبرنگاران که به منظور بررسی مدیریت ارتباط با جوانان برپا شد، گفت: در سال 85 نرخ بی‌کاری در کل کشور 2/11 درصد بوده، در همین سال نرخ بیکاری در میان جوانانی که بین 15 تا 29 سال قرار دارند 23 درصد بوده است؛ در سال 86 نرخ بیکاری به 5/19 درصد در کل کشور رسیده است‌ اما نرخ بیکاری جوانان در استان تهران در سال 85، 1/15 درصد است و در سال 86 در استان تهران به‌ 2/19 درصد رسید،این امر افزایش نرخ بیکاری جوانان را در تهران نشان می‌دهد.

آمار بیکاری جوانان فارغ‌التحصیل در استان تهران 15 درصد است

منبع:بازیاب

دسته ها : اخبار

امیر سرتیپ دوم احمد محمدی فر گفت؛ آمار قتل های ناموسی، ضداخلاقی و ضدارزشی اگر چه نسبت به سال گذشته رشد محسوسی نداشته، اما آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. طی هفت ماه گذشته 50 فقره قتل در این زمینه اتفاق افتاده و افزایش آن مشابه روند سال گذشته است.

وی با اشاره به علل قتل های خانوادگی گفت؛ جامعه ارزشی نسبت به وقوع این قتل ها حساس است. علل و عوامل مختلفی چون اعتیاد، مسائل اقتصادی، طلاق، مسائل خانوادگی و خیانت در این جنایت ها تاثیرگذار هستند. جانشین پلیس آگاهی گفت؛ قتل های ناموسی و خیانت هنوز به مرز هشدار نرسیده است اما برای جلوگیری از افزایش آن باید چاره اندیشی کرد.

پلیس آگاهی در این زمینه اطلاعات و تجزیه و تحلیل های لازم را به سازمان های ذی ربط ارائه می دهد. همچنین با ارگان های آموزشی، فرهنگی، پرورشی و... ارتباط داریم و موارد لازم را به آنها اطلاع می دهیم.

محمدی فر گفت؛ هر قتل ناموسی و ضداخلاقی یک هشدار است و مسوولان باید نگران باشند و مانع از افزایش این قتل ها شوند

منبع:بازیاب

دسته ها : اخبار
X