به گزارش راگانیوز به نقل از ایرنا، ایستگاه‌های ضلع شمالی و جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)،ابن بابویه و دانشگاه آزاد صفائیه در بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران با حضور دبیر عضو شورای شهر، کتانباف شهردار منطقه ۲۰ و درویش مدیر عامل شرکت مترویتهران جانمایی شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی‌شهر تهران در حاشیه بازدید از مسیر توسعه بخش جنوبی خط ۶ مترو گفت: بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران از دولت آباد به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) توسعه می‌یابد و با این اتصال، بار خط یک متروی تهران کاهش می‌یابد و شهروندان در شرق تهران به راحتی می‌توانند با استفاده از این خط به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دسترسی پیدا کنند.
علیرضا دبیر با اشاره به اینکه مقدمات و مطالعات اولیه انجام شده است، افزود: با جانمایی ایستگاه‌های جدید به زودی عملیات عمرانی احداث ایستگاه‌ها آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: در خصوص اعتبارات ایستگاه‌های جدید در بخش جنوبی خط ۶ مترو مشکلی وجود ندارد و پیش بینی بحث اعتباری آن شده است.
شهردار منطقه ۲۰ نیز در این بازدید ضمن اعلام آمادگی برای واگذاری املاک مورد نیاز شرکت متروی تهران گفت: برای هر ایستگاه حدود ۲ هزار مترمربع فضا لازم است که با درنظرگرفتن شرایط محیطی و آسایش شهروندان فضاهای مکانی در ضلع جنوب حرم عبدالعظیم(ع)، میدان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، ابن بابویه و صفائیه برای تامین تجهیزات و کارگاه عمرانی احداث ایستگاه‌ها پیش بینی شده است.
منصور کتانباف ادامه داد: برای آغاز عملیات عمرانی احداث ایستگاه‌های جدید در بخش جنوبی خط ۶ مترو آمادگی لازم را داریم و فضای مورد نیاز تحویل شرکت مترو می‌شود.
خط ۶ مترو ۳۱ کیلومتر طول خواهد داشت که از منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران و محدوده پارک جنگلی توسکا در بزرگراه آزادگان عبور می‌کند و در نهایت به شهرک کن و محله سولقان در شمال غربی تهران منتهی می‌شود.
این خط در طول مسیر خود از نقاط مهم و پرتردد شهر مانند میدان خراسان، میدان شهدا، میدان امام حسین(ع)، میدان سپاه، میدان هفت تیر، میدان ولی عصر(عج) و بلوار کشاورز عبور می‌کند
دسته ها : اخبار
X